Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - Kącik pedagoga

Kącik pedagoga

Drodzy Rodzice!

Cała sytuacja związana z pandemią koronawirusa postawiła przed nami nowe wyzwania. Jako pedagog szkolny pragnę Państwa poinformować, że jestem do Państwa dyspozycji. Udzielam porad i wsparcia rodzicom i uczniom codziennie w godz. 9 -12.  Zapraszam do kontaktu przez e-dziennik. Mogę również prowadzić indywidualne rozmowy korzystając z  aplikacji Microsoft Teams, po wcześniejszym umówieniu się za pośrednictwem Microsoft Outlook. Dane do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam,

Dorota Bikowska

Pedagog szkolny:

• troszczy się o realizację obowiązku szkolnego uczniów

• określa formy i sposoby udzielania pomocy uczniom poprzez wnioskowanie o wydanie opinii o uczniu przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną

• udziela pomocy wychowawcom klas i nauczycielom w pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze

• podejmuje działania mediacyjne i interwencyjne w sytuacjach kryzysowych

• rozpoznaje indywidualne potrzeby uczniów, przyczyny trudności w nauce i niepowodzeń szkolnych oraz trudności wychowawczych, poprzez:

- obserwację zachowań pojedynczych uczniów i klas

- analizę wyników nauczania i ocen zachowania

- diagnozowanie środowiska ucznia

• udziela porad rodzicom, ułatwiających rozwiązywanie ich problemów wychowawczych

• organizuje pomoc w zakresie wyrównywania braków w wiadomościach szkolnych uczniom napotykającym na szczególne trudności w nauce

• współorganizuje pomoc w zakresie wyrównywania i likwidowania zaburzeń rozwojowych
- rewalidacja
- reedukacja
- terapia

• udziela uczniom pomocy w eliminowaniu napięć psychicznych nawarstwiających się na tle niepowodzeń szkolnych

• udziela porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych

• organizuje opiekę i pomoc materialną uczniom osieroconym, z rodzin alkoholowych, zdemoralizowanych, mających szczególne trudności materialne

Zapraszam do obejrzenia prezentacji na temat pomocy psychologiczno - pedagogicznej dostępnej w zakładce Dokumenty szkolne, kategoria: Publikacje nauczycieli.

Zachęcam również do zapoznania się z materiałami dla rodziców:

Materiały dla uczniów:

Kontakt z pedagogiem szkolnym

tel. 17 748 24 80 (sekretariat szkoły)
           17 748 24 87 (gabinet pedagoga)

Godziny pracy w roku szkolnym 2019/2020

Poniedziałek: 11.15 - 16.00 / 11.30 - 15.30 (co drugi tydzień)

/12.00 - 12.45 - zajęcia z uczniami/

Wtorek: 10.00 - 14.00

Środa: 8.00 - 12.00

Czwartek: 11.00 - 15.00

Piątek: 9.00 - 13.00