Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SZKOLNE AKTUALNOŚCI PROGRAMU - PAŹDZIERNIK 2021
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SZKOLNE AKTUALNOŚCI PROGRAMU - PAŹDZIERNIK 2021

Zdjęcie Warszawa wyróżenienie     Pierwszy miesiąc nauki za nami. Udało się nam już na dobre przywyknąć do szkolnej rzeczywistości w reżimie sanitarnym. Stale towarzyszące nam maseczki i płyny do dezynfekcji na dobre wpisały się w krajobraz naszej szkoły. W tym roku szkolnym po raz kolejny bierzemy udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Twoje dane – Twoja sprawa, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.

            Warto przypomnieć, iż nasza szkoła w zeszłym roku szkolnym otrzymała specjalne wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najciekawsze inicjatywy, który został zorganizowany w ramach XI edycji programu Twoje dane – Twoja sprawa przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.  Wyróżnienie otrzymaliśmy za cykl prezentacji pt. To nie jest świat bez granic., który był realizowany w formie online w klasach VII – VIII. Wyróżnienie odebrała osobiście w Warszawie w UODO przy ul. Stawki 2 p. Iwona Niedzielska-Taźbier, będąca koordynatorem programu TDTS w naszej szkole (→foto.).

Zwykle w klasach IV-VIII rozmawialiśmy w październiku nt. prywatności. W tym roku szkolnym  temat Pozwólcie, że przedstawię. Nasza nowa koleżanka Prywatność. realizowany będzie w tym miesiącu jedynie w klasach IV. Uczniowie klas V-VIII sprawdzą swoją ogólną wiedze z tematu Ochrony Danych Osobowych przy pomocy opracowanych w naszej szkole ankiet (quizów). Chcielibyśmy zorientować się, ile już wiemy nt. ODO, co należy jeszcze omówić i na co zwrócić szczególną uwagę.

Mamy nadzieję, że i w tym roku uda nam się przygotować ciekawe zajęcia i podjąć intersujące działania, tak abyśmy mieli świadomość, tego jak ważna jest nasza prywatności oraz poczucie, że nasze dane osobowe są bezpieczne.

Koordynatorzy programu

Iwona Niedzielska-Taźbier i Irena Sitarska  

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy