Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH – PILOTAŻ”

„ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH – PILOTAŻ”

Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie

bierze udział w projekcie

„Asystent ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych – pilotaż”

logo aspe

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10. Wysoka jakość systemu oświaty.

W szkole zatrudniono pięciu asystentów, którzy pomagają dzieciom w codziennym funkcjonowaniu w szkole, wspierają uczniów i asystują im w wykonywaniu czynności, których nie mogą wykonać samodzielnie oraz monitorują aktywność dziecka w obszarach objętych wsparciem.

W zakresie udzielanej przez ASPE pomocy asystenci współpracują z dyrektorem, nauczycielami i specjalistami pracującymi w szkole oraz rodziną ucznia.