Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - JAK CHRONIĆ DZIECI I MŁODZIEŻ PRZED ZAGROŻENIAMI CYBERŚWIATA

JAK CHRONIĆ DZIECI I MŁODZIEŻ PRZED ZAGROŻENIAMI CYBERŚWIATA

Drodzy Rodzice,

polecamy dwa poradniki przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii: „Dzieci w wirtualnej sieci” (→TUTAJ) oraz „Nastolatki w wirtualnym tunelu” (→TUTAJ). Poradniki zawierają informacje na temat zagrożeń cyberświata oraz wskazują, jak zapobiegać problemom.

„Powinniśmy chronić dzieci przed uzależnieniem od cyfrowych mediów,
dbając o to, by dorastały jak najdalej od
  nich.

Dzieci i nastolatki potrzebują do  rozwoju całego świata,

a nie jego nudnej  cyfrowej podróbki”.

/Prof. dr Manfred Spitzer Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie”/