Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - TEGOROCZNY DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

TEGOROCZNY DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Podhalańczycy2020 rok przynosi zmiany w naszym codziennym życiu jak i w życiu społeczności szkolnej, zatem tegoroczna uroczystość Dnia Patrona Szkoły miała inną odsłonę.

Aby upamiętnić ten szczególny Dzień i podtrzymać tradycję naszej placówki, przygotowaliśmy krótką prezentację na temat Patrona - 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

(Zapraszamy do jej obejrzenia →TUTAJ. Prezentację przygotowały: p. Iwona Czerwień - Mielnik i p. Marta Pomes).

W 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie świętowała jubileusz 50-lecia swojej działalności oraz uroczystość nadania szkole imienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Czas szybko biegnie, więc to już 6 lat szczycimy się naszym Patronem.

Historia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, z racji emocjonalnego związku z miejscem zamieszkania, jest nam szczególnie bliska, wyrosła z chęci bycia cząstką określonej wspólnoty.

21 Brygada Strzelców Podhalańskich to patron ściśle związany z historią naszego miasta i regionu. Nie ulega wątpliwości, że imię Brygady spełnia wszystkie przyjęte kryteria, a czyny żołnierzy oraz ich patriotyzm są wzorem dla dzisiejszej młodzieży. Pozwala to oprzeć działania wychowawcze na realnych i historycznie usankcjonowanych wartościach, które trwale wpisują się w tradycję naszej Szkoły.

(Tekst: p. Marta Pomes)

Z okazji tegorocznego Dnia Patrona Szkoły - 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

został także zorganizowany dla uczniów klas 4-8 szkolny konkurs literacki pt.

Kartka z pamiętnika – jeden dzień z życia żołnierza 21 BSP

Nagrody otrzymali:

1. Natalia Przybylska, kl.8c (tekst →TUTAJ)
  2. Michalina Kruczek, kl.8c (tekst  →TUTAJ)
  3. Maksymilian Rudnicki, kl.8b (tekst →TUTAJ)
  4. Adam Dec, kl. 8b (tekst →TUTAJ)

Opiekunem uczniów była p. Małgorzata Wisz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs zorganizowały panie: Marta Pomes i Joanna Bazan-Witwicka

REGULAMIN KONKURSU można pobrać →TUTAJ.