Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
IMAGE

  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 26.06.2020 r....

 

Informujemy, że na stronie internetowej Urzędu Miasta dostępna jest...

 

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie, informujemy, że rozpoczęły się zapisy...

 

Aktualności

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

82000287 462371251066774 20682947589832704 nFerie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W środę - 8 stycznia, odbyły się w naszej szkole profilaktyczne zajęcia „Bezpieczne ferie zimowe”. Tego dnia odwiedził nas funkcjonariusz Policji w Rzeszowie - sierż. szt. Rafał Gawłowski.  Głównym tematem spotkania uczniów młodszych klas z policjantem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na  bezpieczeństwo dzieci w trakcie ferii zimowych.

Pan policjant w bardzo ciekawy sposób omówił zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu. Przypominał zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz środki ostrożności, które należy zachować podczas pobytu w domu. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził temat dotyczący bezpieczeństwa w sieci, korzystania z różnych aplikacji, robienia zdjęć innym osobom i udostępniania ich, nagrywania innych, itp. Uczniowie zadawali liczne pytania, na które pan policjant udzielał wyczerpujących odpowiedzi (→foto.).

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia wraz z Pedagogiem Szkolnym - organizatorzy akcji „Bezpieczne ferie 2020” dla uczniów naszej „Siedemnastki” zaplanowali także inne wydarzenia, w tym spotkanie dla klas 3  z panem Grzegorzem Wilkiem (→foto.), nauczycielem wychowania fizycznego, dotyczące zasad bezpieczeństwa na stoku i przypomnienia „dekalogu FIS”, pogadanki z uczniami, czy wystawę klasowych plakatów prezentujących poznane zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych (foto.1), (foto.2), (foto.3).

 

 

promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2tekst_efs1