Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - JASEŁKA W WYKONANIU NAUCZYCIELI I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

JASEŁKA W WYKONANIU NAUCZYCIELI I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

80874707 573484479884663 3557247538392203264 n sko thumb

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole, 19 grudnia odbyły się jasełka pod tytułem: „Książe Pokoju”. Nad realizacją scenariusza czuwała p. Bogumiła Lis.

Przedstawienie to zorganizowano z dużym rozmachem, w licznej obsadzie aktorskiej: pani dyrektor oraz wicedyrektor, nauczycieli (→foto.) i uczniów.

Pierwsza cześć rozgrywała się w scenerii wnętrza pałacu Heroda (→foto.), a druga w grocie narodzenia (→foto.). Wstępem do jasełek była rozmowa synka z mamą (→foto.) o historii Trzech Króli (→foto.). Główną myślą spektaklu było ukazanie Jezusa jako nowonarodzonego króla, który przynosi światu pokój, miłość i pojednanie w przeciwieństwie do Heroda, który jest okrutnym, żądnym władzy monarchą. Dużym walorem scenariusza były piosenki, a szczególnie piosenka misyjna, która poruszała temat dzieci dotkniętych cierpieniem.

Nauczyciele oraz uczniowie, poprzez swoje zaangażowanie i piękne kostiumy, dostarczyli zebranym na widowni wielu niezapomnianych wrażeń.

Bardzo wiele radości sprawiła nam także obecność byłej pani dyrektor Barbary Filip (→foto.). Spotkanie zakończyło się złożeniem świątecznych życzeń przez dyrekcję wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.