Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - UCZESTNICZYMY W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „ZDROWO I SPORTOWO"

UCZESTNICZYMY W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „ZDROWO I SPORTOWO"

baner uczestnika 2mW ramach Szkoły Promującej Zdrowie nasza „Siedemnastka" uczestniczy w bieżącym roku szkolnym w ogólnopolskiej akcji „Zdrowo i Sportowo", która adresowana jest do  przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia.

Akcja jest też skierowana bezpośrednio do rodziców. Z jednej strony bowiem prezentuje gotowe materiały czy to w postaci filmów, czy też artykułów odpowiadających na wiele pytań związanych z prawidłowym rozwojem dziecka. Z drugiej strony z całą mocą podkreślany jest fakt, że najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauki dziecka, jest pokazanie mu dobrego, a w tym wypadku zdrowego i aktywnego, modelu. Tymi modelami, mają być otaczający i wychowujący dzieci dorośli. Zatem akcja zachęca do zmiany zachowań nie tylko dziecka, ale całej rodziny czy placówki edukacyjnej.

Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiemNie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej akcji →TUTAJ.

Szkolnymi koordynatorami akcji są panie: Bożena Kukułka i  Maria Łyszczarz oraz Zespół Promocji Zdrowia.