Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA 2023

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA 2023

Podziękowanie za Światełko 2023Także i w tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję

„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”.

To wspólny pomysł polskiego Radia Lwów i polskiego konsulatu we Lwowie, a dziś także wielka społeczna akcja, której koordynatorem jest Telewizja Rzeszów. To wsparcie dla mieszkających tam Polaków, ale też wyraz pamięci o polskiej historii Lwowa.

W naszej szkole zebraliśmy bardzo dużo białych i czerwonych zniczy, a następnie przekazaliśmy je do głównego koordynatora (→foto.), dzięki któremu 1 listopada mogły zapłonąć na polskich grobach za wschodnią granicą.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do udziału w tegorocznej akcji (→foto.).