Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - NADAL DBAMY O SKUTECZNĄ OCHRONĘ DANYCH OSOBOWYCH
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
IMAGE

  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 26.06.2020 r....

 

Informujemy, że na stronie internetowej Urzędu Miasta dostępna jest...

 

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie, informujemy, że rozpoczęły się zapisy...

 

Aktualności

NADAL DBAMY O SKUTECZNĄ OCHRONĘ DANYCH OSOBOWYCH

uodo tdts logo color rgb

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Organizatorem jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Cele programu to m.in.:

  • wzrost wiedzy o stanie prawnym w zakresie danych osobowych w Polsce,
  • podniesienie kompetencji w obszarze ochrony danych osobowych i prawa każdego człowieka do prywatności,
  • poszerzenie wiedzy uczniów na temat poszanowania praw człowieka,
  • kształtowanie wśród uczniów świadomej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej.

W dniach 2.-3. października 2019 r. odbyło się w Warszawie, w budynku Senatu przy ulicy Wiejskiej 6/8, szkolenie dla koordynatorów programu. Naszą Szkołę spotkało szczególne wyróżnienie. Zostaliśmy poproszeni o zaprezentowanie podczas szkolenia autorskiego scenariusza warsztatów dla klas VII-VIII pt. Pozwólcie, że przedstawię: Nasza nowa koleżanka Prywatność. Autorką scenariusza jest p. Iwona Niedzielska-Taźbier, zajęcia warsztatowe odbyły się w zeszłym roku szkolnym w klasach VII i VIII. W wyniku przeprowadzonych zajęć powstał Uczniowski Kodeks Prywatności, który będzie tematem rozmów na godzinach wychowawczych w październiku w klasach IV-VIII, ale o tym już następnym razem.

Koordynatorzy programu: p. Iwona Niedzielska-Taźbier, p. Irena Sitarska

 

 

promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2tekst_efs1