Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - O BEZPIECZEŃSTWIE I ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wywiadówki online dla rodziców uczniów klas 1-8 odbędą się 01...

 

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie, informujemy, że rozpoczęły się zapisy...

 

Informujemy, że Podstawa programowa w naszej szkole będzie nadal realizowana...

 

Aktualności

O BEZPIECZEŃSTWIE I ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ

71059691 2369160289863836 4066368821311569920 n sko thumbW minionym tygodniu w naszej Siedemnastce odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielem Policji. Tematem przewodnim spotkania z policjantem uczniów klas 1-3 i Punktu Przedszkolnego było ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły i do domu. Pan policjant w ciekawy i obrazowy sposób opowiadał i demonstrował, jak dzieci powinny unikać zagrożeń i bronić się przed nimi. Przestrzegał m.in. przed nieznajomymi osobami, bezpańskimi psami, uwrażliwiał na zachowanie ostrożności w ruchu drogowym. Spotkanie zorganizowała p. Wicedyrektor Elżbieta Babiarz.

Natomiast w piątek, 20 września, w naszej szkole odbyło się spotkanie z asp. Tomaszem Surowiakiem z  Referatu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z KMP w Rzeszowie (→foto.). Spotkanie poświęcone było tematyce odpowiedzialności prawnej nieletnich. Pan policjant w bardzo ciekawy sposób przekazał wiedzę na temat zagrożeń, wykroczeń i przestępstw oraz odpowiedzialności za popełnione czyny. Dzielił się doświadczeniem ze swojej długoletniej pracy policjanta. Przypomniał uczniom o ich obowiązkach w domu, w  stosunku do rodziców oraz w szkole w odniesieniu do nauczycieli i rówieśników. Poruszył problematykę cyberprzemocy z uwzględnieniem tworzenia różnych grup społecznościowych, wzajemnego obrażania się, wykorzystywania wizerunku innych, podszywania się pod inne osoby, itp. Przestrzegał młodzież przed konsekwencjami takiego zachowania, ponieważ w  sieci, wbrew pozorom, nikt nie jest anonimowy. Spotkanie zorganizowały panie: Pedagog i Wicedyrektor SP 17.

 

 

promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2tekst_efs1