Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” W NASZEJ „SIEDEMNASTCE”
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
IMAGE

We wtorek 19 listopada 2019r. w naszej „Siedemnastce” rozpoczyna się Tydzień...

 
IMAGE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie...

 

Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców...

 

Aktualności

„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” W NASZEJ „SIEDEMNASTCE”

m.1CW roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”Program  prowadzony jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych.

Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatnie fantomy do nauki resuscytacji (→foto.), podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 000 000 dzieci zna zasady pierwszej pomocy! Wśród nich są też uczniowie naszej szkoły. W roku szkolnym 2018/2019 nauka pierwszej pomocy odbywała się w klasach 1c i 3c (→foto.). Panie prowadzące zajęcia, instruktorki Bożena Kukułka i Mariola Wiśniewska otrzymały hologramy dla swoich uczniów. Każde dziecko otrzymało też wpis na świadectwie potwierdzający udział w zajęciach. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. 

 

 

promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2tekst_efs1