Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - BEZPIECZNE WAKACJE 2019
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
IMAGE

We wtorek 19 listopada 2019r. w naszej „Siedemnastce” rozpoczyna się Tydzień...

 
IMAGE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie...

 

Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców...

 

Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE 2019

m.DSCN2344Jak co roku, przed wakacjami, w naszej szkole odbywają się lekcje i spotkania podczas których, duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z właściwym zachowaniem się dzieci i młodzieży w czasie letniego wypoczynku.

W związku z tym 13 czerwca 2019 r. zaprosiliśmy do naszej szkoły Pana Policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Gościa, przy licznie zgromadzonych dzieciach z klas I–III oraz Oddziału Przedszkolnego, przywitała Pani Wicedyrektor Mirosława Leśniak (→foto.).

Pan Dzielnicowy przypomniał dzieciom zasady, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. Rozmawiał  z nimi o prawidłowym poruszaniu się po ulicach miasta, wsi, a w szczególności  omówił zasady przechodzenia przez jezdnię. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba i gdy jesteśmy sami w domu. Pan Policjant opisał i pokazał właściwą postawę w razie ataku psa. Do zademonstrowania pozycji żółwia zaprosił jednego z uczniów (→foto.). Gość odpowiadał na pytania dzieci (→foto.) m.in. o to, gdzie i jak poruszać się rowerem. Na zakończenie spotkania przypomniał o zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą, w pobliżu różnych prac budowlanych i wykopalisk. Najmłodszych uczniów najbardziej interesowały przytaczane przykłady z życia i trudnej pracy policjanta, które towarzyszą im każdego dnia. Kończąc spotkanie Pan Dzielnicowy życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.  

Dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie za zaangażowanie w propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie wśród dzieci i młodzieży, a Panu Dzielnicowemu za przystępne i cenne wskazówki oraz uwagi. 

Spotkanie odbyło się w ramach akcji Bezpieczne wakacje 2019, w ramach której w naszej szkole w dniach 10-14 czerwca br. zorganizowano także: pogadanki w klasach, lekcję pokazową w klasie 4a Jestem bezpieczny na drodze (→foto.), przeprowadzoną przez p. Katarzynę Góralczyk, wizytę klasy 3b pod opieką p. Pauliny Tymuły i p. Agnieszki Gawlik w bibliotece miejskiej. Zostały także wykonane plakaty przez uczniów klas 0-3, które można obejrzeć w halu szkoły oraz gazetki ścienne o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Organizatorzy: Zespół ds. Promocji Zdrowia i szkolny pedagog

 

 

promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2tekst_efs1