Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - NASZ UDZIAŁ W TEGOROCZNEJ AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
IMAGE

  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 26.06.2020 r....

 

Informujemy, że na stronie internetowej Urzędu Miasta dostępna jest...

 

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie, informujemy, że rozpoczęły się zapisy...

 

Aktualności

NASZ UDZIAŁ W TEGOROCZNEJ AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

m.IMG 20190605 112852W dniu 5 czerwca 2019 r. nasza szkoła gościła w swoich murach wyjątkowych gościZ okazji trwającej ogólnopolskiej kampanii Cała Polska czyta dzieciom (http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/aktualnosci) odwiedzili nas: p. Zofia Rogoż - Starszy Bibliotekarz Klubu 21 BSP w Rzeszowie i p. Michał Kobylski - Starszy Szeregowy 1 Batalionu 21 BSP w Rzeszowie, którzy czytali dzieciom z klas 1a, 1c, 3a utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci z zaciekawieniem i skupieniem słuchały pięknego czytania.

Natomiast dzieci z klasy 3b wysłuchały bajek czytanych przez rodziców. Tata jednego z uczniów pan Piotr Witek przedstawił dzieciom wiersze Jana Brzechwy oraz opowiadania, które towarzyszyły mu w dzieciństwie (→foto.). To spotkanie podsumowało projekt klasowy Moja ulubiona bajka, polegający na cotygodniowym głośnym czytaniu wybranych bajek przez uczniów. Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnego czytania oraz sięgania po nowe pozycje literackie. 

Z kolei w dniach 10-14 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyły się następujące konkursy dla uczniów promujące czytelnictwoKogo słyszysz? Co słyszysz?” (wyniki konkursu →TUTAJ)„Konkurs na najładniejszy i najciekawszy komiks” oraz „Konkurs na najpiękniejszą zakładkę”, w którym nagrodzeni zostali: Ida Janowska (7b), Maciej Marcysiak (4d), Kacper Cegłowski (7b), Aleksandra Synowiec (5c), Karolina Szcząchor (7a), Jan Wilk (5a).

Został także przyznany tytuł i nagrody dla najlepszych czytelników biblioteki szkolnej w tym roku szkolnym. Czytelnikiem roku w kategorii uczniów klas 4-8 została Izabela Kułak z kl. 4c, a w kategorii uczniów klas 1-3: Małgorzata Telega z kl. 1c i Róża Burghardt z kl.3c.

Więcej na ten temat można przeczytać →TUTAJ

 

 

promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2tekst_efs1