Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - 228. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wywiadówki online dla rodziców uczniów klas 1-8 odbędą się 01...

 

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie, informujemy, że rozpoczęły się zapisy...

 

Informujemy, że Podstawa programowa w naszej szkole będzie nadal realizowana...

 

Aktualności

228. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

m.DSC04559„Nauczmy się na pamięć tego kraju …” pod takim hasłem została zorganizowana w naszej szkole tegoroczna uroczystość upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to miało miejsce w dniu 26 kwietnia br., a w jego przygotowanie zostali zaangażowani uczniowie z klas: 4c, 4d, 5e, 6c, 7b, 7c oraz 8a. W trakcie akademii przypomniano poprzez komentarz historyczny okoliczności ustanowienia tego dokumentu. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować się w pięknej interpretacji utworów poetyckich.

Niezwykłym wykonaniem fragmentu koncertu Jankiela pochwaliła się Katarzyna Siwiec z klasy 5 b. Całość dopełniła muzyka Fryderyka Chopina oraz występy solistów. Wśród nich znalazły się Aleksandra Kulikowska z klasy 6 c wykonując w mistrzowski sposób „Nadzieję ” Jana Pietrzaka, Natalia Ruchlewicz z klasy 7 b w przepięknie i nostalgicznie zaśpiewanej piosence Grzegorza Turnaua „Znów wędrujemy” do tekstu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Michał Polak z klasy 8 a, którego wspaniałe wykonanie utworu Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską ” wzbudziło zachwyt publiczności. 

Całość uroczystości została nagrodzona gromkimi brawami. Za jej przebieg odpowiadały panie: Małgorzata Wisz, Agata Napiórkowska, Joanna Bazan – Witwicka oraz Bogumiła Lis. Dekoracja powstała dzięki zaangażowaniu pani Anny Kielar. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii w naszej →Fotokronice.

 

 

promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2tekst_efs1