Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA: JAK BEZPIECZNIE ZWIEDZAĆ CYFROWY ŚWIAT

TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA: JAK BEZPIECZNIE ZWIEDZAĆ CYFROWY ŚWIAT

Po raz kolejny przekazujemy informację w ramach programu „Twoje dane – twoja sprawa”. Tym razem kluczem dla kończącego się miesiąca marca oraz zbilżającego się kwietnia jest „Bezpieczeństwo danych osobowych w sieci”. Na holu na dolnym korytarzu już początkiem marca pojawiła się gazetka z cennymi uwagami dotyczycącymi tematu. W obecnej chwili na stronach www. naszej szkoły zamieszczamy mini poradnik, z którym warto się zapoznać, i z którego warto skorzystać. Ten praktyczny poradnik skierowany jest do wszystkich użytkowników Internetu. Warto wspomnieć, iż został opracowany w oparciu o broszurę „JAK BEZPIECZNIE ZWIEDZAĆ CYFROWY ŚWIAT” przekazaną przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Zawiera on cenne uwagi przedstawione w sposób bardzo przejrzysty i zwięzły, które dotyczą:

• prawa do prywatności w sieci
  • ochrony danych osobowych
  • serwisów społecznościowych
  • wizerunku w sieci
  • komunikacji w sieci
  • działań niepożądanych w sieci
  • gier i zabaw online

„Bezpieczeństwo danych osobowych w sieci” będzie również tematem kwietniowych godzin wychowawczych w klasach IV-VIII.

Poradnik można pobrać →TUTAJ. Życzymy miłej lektury!

Koordynatorzy programu: Iwona Niedzielska-Taźbier i Irena Sitarska