Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - XIII EDYCJA SZKOLNEGO LOGOPEDYCZNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PIĘKNIE MÓWIĘ”
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie informuje rodziców - opiekunów, że...

 

Koło PTTK „Wędrowiec” przy Szkole Podstawowej Nr 17 z Oddziałami...

 

Szanowni Rodzice, na platformie e-dziecko (https://szkola.edziecko.eu) znajduje...

 

Aktualności

XIII EDYCJA SZKOLNEGO LOGOPEDYCZNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PIĘKNIE MÓWIĘ”

20190307 m.1709527 marca odbyła się 13 edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 0-3 z cyklu „Pięknie mówię”. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Jesteśmy Polką i Polakiem – Ojczyzna wierszem malowana” i nawiązywał do 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i zaprezentowaniu recytacji wybranego wiersza dla dzieci o tematyce patriotycznej. Dodatkowo punktowano rekwizyty, strój lub ilustrację do treści utworu. Ponadto uczniowie jak i rodzice zmagali się z niełatwymi łamańcami językowymi.

Jury w składzie: p. Mirosława Leśniak – Wicedyrektor SP-17, p. Monika Rembisz – przedstawicielka Rady Rodziców przy SP-17, p. Magdalena Czernia – kierowniczka Księgarni Nowa Duo przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie, ks. Łukasz Węglowski – przedstawiciel Grona Pedagogicznego SP-17, wikariusz Parafii Garnizonowej w Rzeszowie, dokonało oceny uczniowskich recytacji. Ocenie podlegały: recytacja, interpretacja, artykulacja, ogólny wyraz artystyczny, rekwizyty, strój lub praca plastyczna oraz lingwołamy. Uczniowie prezentowali wysoki poziom przygotowania. Przyznano na każdym poziomie klasowym nagrody i wyróżnienia. Nagrody otrzymali:

  • Lena Kalandyk – Oddział Przedszkolny
  • Róża Serwińska z kl. 1a
  • Kamil Głuchowicz z kl. 1c
  • Zofia Myśliwiec z kl. 2c
  • Lena Krok z kl. 3b
  • Małgorzata Zarzecka z kl. 3c

Na wyróżnienia zasłużyli: Emilia Kubaszek z kl. 1a, Robert Ksiądz z kl. 1c, Nadia Mercik z kl. 1c, Maja Małek z kl. 1c, Julia Bartosiewicz z kl. 3b, Rafał Witek z kl. 3b, Tymoteusz Żmuda z kl. 3c.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych dla wszystkich uczestników oraz p. Beacie Zacios i ks. Łukaszowi Węglowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu konkursu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za udział w konkursie!           

Organizatorkami konkursu były: p. Agata Drałus i p. Alicja Konik 

 

 

 

promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2tekst_efs1