Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - NASI ÓSMOKLASIŚCI ŚWIADOMI SWOICH PRAW

NASI ÓSMOKLASIŚCI ŚWIADOMI SWOICH PRAW

IMG 793718 stycznia 2019r. w rzeszowskim Sądzie Okręgowym odbyła się symulacja rozprawy sądowej - ,,Świadomy swoich praw” przygotowana przez uczniów klasy 8c wraz z wychowawczynią Panią Ireną Sitarską.

Nasi uczniowie wcielili się w role: sędziów, prokuratora, obrońców, oskarżonego, pokrzywdzonego i świadków. W przygotowaniach pomagało uczniom Koło Naukowe Postępowania Prawa Karnego i Wykonawczego „Temida”, działające przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

Podczas prób rozprawy uczniowie zapoznali się z porządkiem panującym na sali rozpraw, procedurą karną oraz z prawami i obowiązkami stron postępowania oraz świadków. Uczniowie podczas symulacji rozprawy wykazali się nie tylko wiedzą, ale i zdolnościami aktorskimi. Występ dla wszystkich był wielkim przeżyciem.

Nasze przedstawienie zaszczycili swoją obecnością: Wiceprezes Sądu Okręgowego w Rzeszowie Pani Grażyna Artymiak, Prokurator Okręgowy w Rzeszowie Pan Łukasz Harpula, adwokat Pani Małgorzata Poliwka-Pacana, a pomocą merytoryczną służyła sędzia Pani Arita Masłowska.

Przedstawienie oglądali również zaproszeni goście: Wicedyrektor SP 17 w Rzeszowie Pani Mirosława Leśniak, rodzice uczniów, nauczyciele naszej szkoły oraz uczniowie klas 7 i 8.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rozprawy zamieszczonej w →Fotokronice.