Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

IMG m.20181204 1047254 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Adamem Dzierlęgą, wieloletnim górnikiem i ratownikiem górnictwa. Była to szczególna okazja, gdyż w tym dniu przypadał Dzień Górnika, Barbórka. Gościa przywitały Panie: Dyrektor Barbara Filip i Wicedyrektor Mirosława Leśniak. W tym wydarzeniu wzięły udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas 1-3 (→foto.).

Nasz Gość zapoznał zgromadzonych z trudną pracą w kopalni oraz pokazał rekwizyty m.in. figurę Świętej Barbary – patronki górników (→foto.). Uczniowie mieli też wyjątkową okazję zobaczyć i podziwiać galowy strój górnika.

Organizatorką spotkania była p. Mariola Wiśniewska – Lider Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej (→foto.).