Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - WSPÓŁPRACA Z FILHARMONIĄ PODKARPACKĄ

WSPÓŁPRACA Z FILHARMONIĄ PODKARPACKĄ

32983281 1814421585282863 m.4353221195861065728 nW roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła współpracowała z Filharmonią Podkarpacką im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, uczestnicząc w comiesięcznych audycjach muzycznych, które są przede wszystkim nauką poprzez zabawę, muzyką na żywo, która kształtuje wrażliwość estetyczną dziecka, rozwija w nim pasję do muzyki klasycznej i cechy poznawcze.

Muzyka kształtuje osobowość, a wykorzystywane podczas audycji metody dydaktyczne aktywizują odbiorców do czynnego uczestnictwa w zajęciach. Uczniowie mają możliwość sprawdzić swoje muzyczne umiejętności, a także poznać najbardziej charakterystyczne utwory muzyki światowej. W comiesięcznych audycjach brali udział uczniowie klas: 1a,1b,1c,2a,2b,2c,3a,3c.

Program audycji muzycznych w sezonie 2017/2018:  październik: Muzyczna układanka, listopad: Marszowy krok, grudzień: Staropolskie kolędowanie, styczeń: Karnawałowe obroty, luty: Polskie tańce narodowe, marzec: Skrzypce i ich kuzyni, kwiecień: Wiosenne muzykowanie, maj: Rozśpiewany finał.

Szkolnym koordynatorem była p. Bożena Kukułka.