Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - UDZIAŁ UCZNIÓW KÓŁKA CHEMICZNEGO W BADANIACH HYDROLOGICZNYCH WISŁOKA

UDZIAŁ UCZNIÓW KÓŁKA CHEMICZNEGO W BADANIACH HYDROLOGICZNYCH WISŁOKA

IMG 20180524 m.153248 1W dniu 24 maja 2018 r. uczniowie z klas 7b i 7c, pod opieką nauczyciela chemii Pani Eweliny Kardaś – Herma, uczestniczyli w badaniach hydrologicznych Wisłoka. Wcześniej na zajęciach kółka chemicznego nauczyli się wykonywać analizę wody. Do badań został wykorzystany zestaw dla ekobadacza, opierający się na zmianie barwy próbki pobranej wody po dodaniu odpowiednich odczynników. Uczniowie wykonali następujące testy kolorystyczne:

1. Oznaczanie pH wody – okazało się, że jest lekko zasadowa
  2. Oznaczanie stężenia NO2-
  3. Oznaczanie stężenia NO3-
  4. Oznaczanie stężenia PO43-
  5. Oznaczanie zawartości żelaza.

Zajęcia terenowe to najlepszy sposób łączący naukę z zabawą. Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia zamieszczone w naszej →Fotokronice.