Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

2017 10 26 13 768x535.mNasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji Światełko dla Łyczakowa, będącej wspólną inicjatywą polskiego Radia Lwów i Konsulatu RP we Lwowie, której koordynatorem jest TVP Rzeszów. To wsparcie dla mieszkających we Lwowie Polaków, jak również wyraz pamięci o polskiej historii Lwowa.

W ramach tegorocznej akcji, do której włączyły się szkoły, instytucje, a także osoby prywatne, zebrano kilkanaście tysięcy zniczy. 1 listopada rozświetlą one polskie nekropolie za wschodnią granicą. Także znicze (w kolorach białym i czerwonym), zebrane w naszej szkole, został już dostarczone do Lwowa.

Organizatorkami akcji w Siedemnastce były: p. Iwona Ryndak i p. Gertruda Gryglewicz.

Podziękowanie za udział w tegorocznej akcji, które otrzymaliśmy, można obejrzeć →TUTAJ.