Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - WSPANIAŁY PREZENT DLA UCZNIÓW „SIEDEMNASTKI”

WSPANIAŁY PREZENT DLA UCZNIÓW „SIEDEMNASTKI”

2017 06 01.mDzień 1 czerwca - świętowany w naszej szkole tradycyjnie jako Dzień Dziecka i Dzień Sportu - był w tym roku wyjątkowo uroczysty. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wspaniały prezent, jakim są wielofunkcyjne boiska sportowe, których oficjalne otwarcie nastąpiło właśnie w Dniu Dziecka.

Z tej okazji cała społeczność szkolna zebrała się na wspólnej uroczystości, podczas której odśpiewano Hymn Szkoły, odczytano apel olimpijski, obejrzano wspaniały pokaz gimnastyczny w wykonaniu naszych uczennic oraz wysłuchano piosenek i wierszy promujących kulturę fizyczną i uczciwą rywalizację sportową.

Tego dnia uczniowie „Siedemnastki” chętnie uczestniczyli w licznych zawodach, turniejach i rozgrywkach sportowych, takich jak m.in.: wewnątrzklasowe mecze piłki siatkowej, turniej „Ringo”, „Dwa ognie”, skoki w dal, przeciąganie liny, skoki na czas przez rozstawione przeszkody, kręcenie hula-hopem na czas, skakanka szwedzka, rzut do celu i na odległość.

Szkolna Rada Rodziców zorganizowała ponadto dla uczniów „Siedemnastki” pokaz ratownictwa medycznego oraz udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom →TUTAJ.

O godzinie 14 rozpoczął się szkolny rodzinny konkurs „Mam talent”, którego uczestnicy prezentowali się indywidualnie lub w zespole w kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumentach muzycznych i oczywiście sport (→foto.). Więcej na temat konkursu można przeczytać →TUTAJ.

Ten świąteczny dzień upłynął w nadzwyczaj radosnej, słonecznej i sportowej atmosferze. Jego organizatorami byli: Dyrekcja Szkoły, Zespół Promocji Szkoły, Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej, Zespół Promocji Zdrowia.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z TEGOROCZNEGO DNIA DZIECKA I DNIA SPORTU W NASZEJ SZKOLE ZAMIESZCZONYCH W FOTOKRONICE.