Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „FIZYKA DLA SMYKA” - MAGNETYZM I DŹWIĘK"
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Rzeszowie zaprasza uczniów klas...

 

Sprzedaż i dostawa artykułów spożywczych do stołówki Szkoły Podstawowej nr 17...

 

Zapytanie ofertowe: „Planowany zakup tuszy i tonerów w 2021 roku do Szkoły...

 

Aktualności

„FIZYKA DLA SMYKA” - MAGNETYZM I DŹWIĘK"

IMG 8842.mW grudniu  2016r. odbyły się w naszej szkole kolejne pokazy naukowe z cyklu „FIZYKA DLA SMYKA”, w których uczestniczyły dzieci z klas I i II. Spotkania miały na celu odkrycie przed najmłodszymi uczniami tajemnic magnetyzmu i dźwięku.

Podczas zajęć zatytułowanych Magnetyzm i jego tajemnice dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji, m.in. jak wygląda przyciąganie i odpychanie, zobaczyły lewitację przedmiotów w polu magnetycznym, elektromagnes, wykrywacz metalu, akcelerator magnetyczny (→foto.).

Natomiast na zajęciach „Dźwięk i jego tajemnice” uczniowie dowiedzieli się co to jest dźwięk, jak powstaje oraz w jaki sposób się rozchodzi (→foto. ).

Grudniowe pokazy naukowe dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń oraz wzbogaciły wiedzę uczniów o nowe wiadomości i umiejętności. Koordynatorami programu w naszej szkole są panie: Mariola Wiśniewska i Halina Kielar.

 

 

promocja_zdrowiaBez przemocyeuro_efs2tekst_efs1