Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/ 2024

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/ 2024

IMG 3798

21-ego czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. „Jak ten czas leci" – mogliby powiedzieć wszyscy nasi Ósmoklasiści. Tego dnia odebrali swoje ostatnie świadectwa w SP 17, a ledwo „chwilę” temu byli małymi dziećmi pasowanymi na ucznia… Tego dnia też złożyli uroczyste ślubowanie na koniec swej edukacji w szkole podstawowej.

Część oficjalna akademii pełna była wzruszeń i łzy nie raz płynęły po policzkach. Pani Dyrektor, Mirosława Leśniak serdecznie żegnała klasy 8-me (→foto.). Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru nowym członkom pocztu sztandarowego (→foto.), (→foto.).

Zaprezentowano montaż słowno-muzyczny wzbogacony o układy taneczne w wykonaniu uczennic z klas 8-ych i 7-ych (→foto.). Jako solista wystąpił Filip Gliwa z piosenką pt. „Upływa szybko życie” (→foto.). Wielki aplauz wywołał występ zespołu z klasy 8c w składzie: Michał Chomycz, Natalia Solecka i Oliwier Wojnarowicz (→foto.). Trio wykonało m.in. utwór Elektrycznych Gitar pt. „To już jest koniec”.

W czasie uroczystości wręczono listy pochwalne i puchary pamiątkowe najlepszym uczennicom i uczniom klas: 4-8 oraz listy z podziękowaniami Rodzicom wyróżnionych osób. W tym roku tytuł Prymusa Szkoły przyznano dwóm chłopcom: Dawidowi Nakoniecznemu z klasy 8 b (→foto.) oraz Franciszkowi Szerlągowi z klasy 8 c (→foto.).

Panie Dyrektor: Mirosława Leśniak oraz Elżbieta Babiarz wręczyły także puchary za szczególne zasługi  Michałowi Chomyczowi (→foto.) – utalentowanemu muzycznie i zawsze zaangażowanemu w imprezy szkolne; Darii Rożek – artystce o zdolnościach aktorskich oraz Kamilowi Krząstkowi (→foto.) – prezentującemu godną naśladowania postawę głęboko prospołeczną.

Podziękowania skierowane zostały również do Pań Wychowawczyń klas 8-ych: Anety Kuczek i Barbary Gutkowskiej, Lidii Gawryś i Agnieszki Gawlik, Justyny Horskiej oraz do całej Rady Pedagogicznej SP 17 Rzeszów. Wyrazy szczerej wdzięczności za owocną i harmonijną współpracę złożyli sobie nawzajem Dyrekcja naszej szkoły oraz Przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Anna Nowak, Pan Piotr Domin, Pan Robert Pusz, Pan Krzysztof Delikat (→foto.).

Pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz nagrodami nagrodzono także najlepszych sportowców szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Bereś, a pozostali wyróżnieni to Wiktoria Kluczewska, Zuzanna Mróź, Miłosz Król, Mateusz Pióro, Tomasz Rzepka (→foto.).

Na motto akademii wybrane zostały słowa z piosenki Anny Jantar: „Radość najpiękniejszych lat”, które mogą służyć jako najlepsze podsumowanie lat spędzonych w szkole podstawowej.

Część artystyczna przygotowana została pod kierunkiem Pań Wychowawczyń klas 8-ch, jak i dekoracje. Realizatorem dźwięku zaś była Pani Bogumiła Lis.

Tekst i zdjęcia: Pani Maja Czepurko

IMG 3747 IMG 3752a IMG 3743 IMG 3820 IMG 3807a01