Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM” - PODSUMOWANIE

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM” - PODSUMOWANIE

Prezentacje do scenariuszy lekcji 1 1140x855 W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Dziel się Uśmiechem”.

Działania edukacyjne, które były podejmowane w ramach programu miały za zadanie utrwalać u dzieci właściwe nawyki dbania o higienę jamy ustnej, jak również zmniejszać skalę problemu próchnicy. W programie uczestniczyli w bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I a, b, c oraz oddziału przedszkolnego.

Dla dzieci zorganizowana została prelekcja, której tematem była higiena jamy ustnej i profilaktyka zapobiegania próchnicy zębów u dzieci. Prelekcję przeprowadziła higienistka stomatologiczna - Pani Magdalena Rzeszutko (→foto.).

Program był realizowany również przez wychowawców klas. Pod ich opieką uczniowie wykonywali m.in. zadania w zeszytach ćwiczeń i prace plastyczne.

Wszyscy pamiętamy o tym, że dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie, to synonim zdrowia, radości i szczęścia!

Zajęcia w poszczególnych klasach przeprowadziła również Pani Katarzyna Kawalec (→foto.) – Koordynator programu oraz opiekun SK PCK na terenie SP Nr 17 w Rzeszowie.

20240530 155811 Resized 20240604 085426 20240618 102421