Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SZKOLNY KONKURS BIOCHEMICZNY DLA ÓSMOKLASISTÓW

SZKOLNY KONKURS BIOCHEMICZNY DLA ÓSMOKLASISTÓW

3 1 5 czerwca, już po raz kolejny, odbył się w naszej „Siedemnastce” Międzyklasowy Drużynowy Konkurs Biochemiczny dla klas 8.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z dziedziny biologii i chemii, ale i umiejętnościami praktycznymi. Jak wykazać zjawisko plazmolizy w komórkach roślinnych? Jak uwidocznić ziarna skrobi w materiale roślinnym? Jak otrzymać tlenek miedzi(II) w oparciu o dostępne odczynniki chemiczne?

Konkurs był świetną okazją do wykazania się znajomością praktyki laboratoryjnej, w tym zasad mikroskopowania, planowania i przeprowadzania reakcji chemicznych. Drużyną zwycięską okazała się klasa 8c reprezentowana przez Zofię Bednarską, Tymoteusza Żmudę i Franciszka Szerląga (→foto.). Serdecznie gratulujemy wygranym! Organizatorem konkursu był Zespół Przyrodniczy SP 17.

a2e2f894 a308 4d0d b1e8 1551c272da5e 4 1 0860a1e3 2476 40fd ba72 0ac887662a2c 10 2 1 1