Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ZWIEDZAJ ŚWIAT. TO LEPSZE NIŻ NAJPIĘKNIEJSZY SEN.

ZWIEDZAJ ŚWIAT. TO LEPSZE NIŻ NAJPIĘKNIEJSZY SEN.

Wycieczka do Czech grupowe

Klasy 6b, 7a i 8b wybrały się na wycieczkę krajoznawczą do Czech. W programie znalazły się: Czeskie Dolne Morawy, Skalne Miasto-Adrspach, Morawski Kras w okolicach Brna i oczywiście Praga.

Podróż rozpoczęliśmy na Dolnych Morawach, gdzie wyciągiem wyjechaliśmy na jeden z najdłuższych mostów wiszących dla pieszych na świecie – Sky Bridge o długości 721m i wysokości 95m nad głęboką górską doliną. Oooo! Wyjście naprawdę wymagało od nas nie lada odwagi ! (→foto.)

Drugi dzień to już Skalne Miasto-Adrspach (→foto.). Tu spacerując pośród różnorodnych form skalnych z piaskowca podziwialiśmy wodospad, piękne szmaragdowe jeziorka i z zapartym tchem jedne z najpiękniejszych tego typu krajobrazów w Europie.

Trzeci dzień to już stolica Czech – Praga (→foto.). Wymienianie tego, co zobaczyliśmy w ciągu całego dnia, nie miałoby końca. Warto wspomnieć jednak o Wzgórzu Hradczany, Katedrze Św. Witta, Złotej Uliczce, Ogrodach Wallensteina, Moście Karola i robiącym niesamowite wrażenie Placu Wacława. Cały czas towarzyszył nam w Pradze przewodnik Czech Michał, co jak się okazało w rozmowie, był też niesamowicie zorientowany w naszej polskiej sportowej rzeczywistości, poczynając od piłki nożnej poprzez koszykówkę, o siatkówce już nie wspominając. Po południu czekał na nas rejs po Wełtawie. Jeszcze raz mogliśmy się przyjrzeć temu, co zobaczyliśmy w ciągu całego dnia – tym razem z pokładu statku.

W ostatni dzień naszej podróży wybraliśmy się w okolice Brna. Najpierw ciuchcią przejechaliśmy do kompleksu jaskiń Morawskiego Krasu. Tam wędrowaliśmy ciasnymi zakamarkami jaskini Punkvy, gdzie po podziemnej wędrówce czekała na nas przejażdżka łodzią po podziemnej rzece jaskini (→foto.).

Niezapomniana i niesamowita – taka była w tym roku nasza wycieczka do Czech, w tym do Pragi. Teraz pozostał ogrom wspomnień i apetyt na więcej.

20240523 100636 20240523 132532 Praga V 2024 Praga V 2024 02

Opiekunowie: Klasa 8b – wych. p. Lidia Gawryś, p. Agnieszka Gawlik,