Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SPOTKANIE WOLONTARIUSZY ZE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY ZE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

Spotkanie SK Caritas VI 2024

5 czerwca uczniowie klas 7c i 6b naszej „Siedemnastki” (→foto.) uczestniczyli w diecezjalnym zjeździe wolontariuszy zaangażowanych w pracę Szkolnych Kół Caritas, które odbyło się w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie.

Gościem spotkania była pani Maria Kowalska, założycielka pierwszego Szkolnego Koła Caritas w Polsce w II LO w Rzeszowie. Kolejnym gościem był ks. Sebastian Picur (→foto.), który jest znanym ewangelizatorem i działa poprzez Tik Toka. Z zebranymi podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak dzięki internetowi można przybliżać ludzi do Pana Boga. Dzięki spotkaniu otrzymaliśmy także dużo zachęty do wytrwałości w niesieniu pomocy potrzebującym.