Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  29 maja 2024 roku w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

ŚPS2024 11

 Tego dnia gościliśmy przedstawicieli 21. Brygady Strzelców Podhalańskich: p. majora Mirosława Smolenia, p. Katarzynę Dziedzic z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, p. Agnieszkę Kaczmarczyk - rzecznika praw dzieci niepełnosprawnych z ramienia Urzędu Miasta oraz p. Henryka Klimka - inspektora Związku Strzeleckiego Strzelec. Dyrektor Szkoły p. Mirosława Leśniak powitała na wstępie wszystkich zgromadzonych na uroczystości oraz przeczytała kolejno listy gratulacyjne - od dowódcy Podhalańczyków p. generała brygady Tadeusza Nastarowicza i p. Konrada Fijołka Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  ŚPS2024 01 ŚPS2024 02

 Podczas uroczystości uczniowie i nauczyciele odśpiewali Hymn Szkoły „Podhalańczyk”. Uczniowie „Siedemnastki” zaprezentowali następnie poetyckie i muzyczne utwory patriotyczne, opowiadające o żołnierzach, którzy zostawili ślad w dziejach naszej Ojczyzny, służąc jej, broniąc jej granic i oddając za nią życie.

ŚPS2024 05 ŚPS2024 06 ŚPS2024 07 ŚPS2024 09 

 Wzorowo zaprezentowała się także nasza szkolna drużyna Orląt.

ŚPS2024 03 ŚPS2024 04 ŚPS2024 12

 Po części artystycznej głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Mirosława Leśniak, dziękując i gratulując uczniom pięknych i wzruszających występów.

 Uroczystość zakończyła się uhonorowaniem laureatów szkolnego konkursu literacko - plastycznego „Laurka dla Podhalańczyka” (→foto.), (→foto.). Z wynikami konkursu można zapoznać się →TUTAJ.

 Program artystyczny przygotowały: p. Marta Pomes, p. Bogumiła Lis, p. K. Kawalec, p. R. Filipczak-Basara.

  Dzień Patrona Szkoły to także rywalizacja między uczniami w Międzyklasowym Turnieju Wiedzy o Patronie 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich pt. „Jeden z dziesięciu”W tegorocznej edycji turnieju największą wiedzą na temat Patrona Szkoły wykazali się:

  • w kategorii klas 4-6: uczennice klasy 6c - Anita Stojek i Małgorzata Telega (→foto.)
  • w kategorii klas 7-8: uczniowie klasy 7c - Mikołaj Urbanik i Tymoteusz Weron (I miejsce), uczennice klasy 8c - Róża Burghardt, Natalia Solecka (II miejsce), uczniowie klasy 7a - Jakub Gliwa, Krzysztof Dziopek (III miejsce) (→foto.).

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy