Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ZGRUPOWANIE „ORLĄT" W KRAKOWIE Z NASZYM UDZIAŁEM

ZGRUPOWANIE „ORLĄT" W KRAKOWIE Z NASZYM UDZIAŁEM

Orleta na Wawelu V 2024  Grupa Orląt z naszej szkoły w sobotę i niedzielę (18 i 19 maja) wzięła udział w II Zgrupowaniu Orląt w Krakowie. Zgrupowanie odbyło się z okazji 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W sobotę Orlęta uczestniczyły w uroczystym Apelu przy Kopcu Józefa Piłsudskiego (→foto.), w zajęciach o tematyce historycznej (→foto.) oraz w zajęciach na lotnisku – „Ścieżka pasażera” (→foto.), (→foto.).

W niedzielę Orlęta wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej na Wawelu (→foto.) oraz w Apelu na Wzgórzu Wawelskim.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie nas i za zorganizowanie wyjazdu - Orlęta ZS „Strzelec" Józefa Piłsudskiego JS 2021 Rzeszów.

Opiekunki szkolnej drużyny Orląt SP 17: p. Małgorzata Kwaśnik i p. Bogumiła Lis.