Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH I DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH I DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

uodo tdts logo color rgb  W dzisiejszym świecie już niemalże wszyscy stale są online, a Internet stał się nam bardzo bliski. Bycie online stanowi często sporą część naszej zwykłej codzienności. Realizując od kilku lat program Twoje dane – Twoja sprawa staramy się przekazywać naszym uczniom wiedzę i  umiejętności konieczne do świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

 I tak za nami kolejne Dni Ochrony Danych Osobowych oraz Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. W tym roku szkolnym obchodziliśmy je w dniach 12.02.-16.02.2024. I jak to zwykle bywało, tak i w tym roku szkolnym we wszystkich klasach naszej szkoły odbyły się zajęcia związane z ODO oraz bezpiecznym korzystaniem z sieci.

 A tak wyglądało to w praktyce:

  • klasy VIII – Twoje dane – Twoja sprawa: Tyle już wiem i pamiętam.
  • klasy VII i VI – Jak reagować na cyberprzeoc?
  • Klasy V - Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat?
  • klasy IV – W krainie danych osobowych.
  • klasy III-I - pl. Poznaj bezpieczny Internet!
  • oddział 0 - Czym jest ten Internet, o którym wszyscy mówią?

 Warto wspomnieć, że w czasie tegorocznych Dni otwartych szkoły w dniach 1.03.-2.03. będzie można obejrzeć wystawę prac uczniów klas VI i VII przygotowanych pod opieką p. Renaty Filipczak – Basara nt. Ochrony Danych Osobowych i Bezpiecznego Internetu.

Koordynator programu TDTS: p. Iwona Niedzielska -Taźbier

 423904002 7233907846675587 8092086653984900496 n 426811538 925477198983937 5887801268527653382 n

 Dzień Bezpiecznego Internetu także już za nami!🌐Wspólnie z naszymi uczniami z klas II i III zgłębialiśmy tajniki cyberprzestrzeni i zdobywaliśmy umiejętności potrzebne do bezpiecznego korzystania z Internetu. 

 Rozpoczęliśmy od rozmów o ważności ochrony prywatności online i zasady „Zawsze myśl dwa razy, zanim klikniesz”. 🤔🖱️ Nasi mali eksperci uczyli się, jakie informacje można udostępniać, a jakie lepiej zatrzymać tylko dla siebie.  W dalszej części zajęć przenieśliśmy się do świata interaktywnych gier edukacyjnych, które pomagały w utrwaleniu wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. 🕹️💻 

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy