Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - TEGOROCZNE OBCHODY DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

TEGOROCZNE OBCHODY DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jestem taki jak Ty tablica W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbywały się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, w ramach których realizowane były następujące inicjatywy:

Spotkania z absolwentami: naszą  „Siedemnastkę” odwiedzili niepełnosprawni uczniowie, którzy klika lat temu opuścili szkolne mury. Podczas spotkań z uczniami integracyjnych klas ósmych opowiadali o możliwościach dalszej edukacji, o barierach utrudniających funkcjonowanie w różnych środowiskach, odpowiadali także na pytania uczniów.

- Konkurs plastyczny pt. „Jestem taki sam jak ty” dla uczniów klas 6 - 8 na plakat dotyczący problematyki niepełnosprawności i postrzegania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Z wynikami konkursu można zapoznać się →TUTAJ.

- „Na skrzydłach dobrych myśli” - napisz pozdrowienia, dobre myśli, słowa wsparcia dla innych - projekt dla uczniów.

- Warsztaty plastyczne pod hasłem „Nauczmy się żyć obok siebie” przeprowadzone w grupach wiekowych, podczas których uczniowie klas 1-5 wykonywali plakaty poruszające tematykę integracji, funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w środowisku szkolnym i w życiu codziennym.

- Lekcje wychowawcze na temat szacunku i godności osób z niepełnosprawnościami.

  Wydarzeniami współtowarzyszącymi były również:

- Wojewódzki Konkurs Recytatorski „My się mówić nie boimy”. Więcej na ten temat można przeczytać →TUTAJ.

- Debata uczniowska: „Stół życzliwości – o wzajemnym szacunku i koleżeństwie w szkole”, która odbyła się 4 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie, w której uczestniczyli uczniowie klasy 6b z naszej szkoły wraz z opiekunami. Spotkanie było wspaniałą okazją do wymiany myśli, poglądów i integracji uczniów.

- Tego samego dnia w Szkole Podstawowej Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie odbyło się także rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Inni, czy tacy sami?" pod hasłem „Życzliwość - pierwszy krok do serca”, w którym uczeń naszej szkoły Michał Łęgowski z klasy 6b otrzymał wyróżnienie.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z obchodów w naszej szkole 

Dnia Osób z Niepełnosprawnościami TUTAJ.

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy