Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

IMG 5438 1 1024x517 Dnia 29 listopada 2023 r. w naszej „Siedemnastce” odbyło się Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów z klas 1a, 1b, 1c do korzystania z biblioteki szkolnej, częstego wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

 Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, obejrzały przedstawienie pt. „Rzepka” przygotowane przez szkolny teatrzyk „Iskierka” - uczniów z klasy 3a (→foto.), którego opiekunem jest pani Mariola Wiśniewska. 

 Pierwszoklasiści dowiedzieli się również od uczennic z klasy 3b, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić podczas ich czytania (→foto.). Odgadywali także bajkowe zagadki. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani wicedyrektor Elżbieta Babiarz ogromną zakładką do książki dokonała pasowania na czytelnika każdego z nich (→foto.). Pamiątkowe książki, które otrzymali, będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu i o przyjęciu do grona czytelników biblioteki SP 17, do częstego odwiedzania której z radością zaprosiła dzieci pani bibliotekarka Jolanta Czaja. 

  Pasowanie na czytelnika 2023 01  Pasowanie na czytelnika 02Pasowanie na czytelnika 03

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy