Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” - JAK UCZNIOWIE SP 17 OBCHODZILI EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” - JAK UCZNIOWIE SP 17 OBCHODZILI EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

8112023

 Jak ważne jest zdrowie nie musimy nikomu wyjaśniać. Jednak rozmawiać i przypominać, co i jak robić, aby być zdrowym na pewno zawsze warto i trzeba.

 Dlatego przez cały październik nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 rozmawiali i uczyli się czym jest zdrowe odżywianie.

 Uczniowie Edukacji Wczesnoszkolnej uczestniczyli w pogadance pani pielęgniarki „Wiem, co jem”. W jej trakcie dowiedzieli się czym jest zdrowe odżywianie, jak przygotować zdrowe i smaczne posiłki, a także jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch (→foto.).

 Nasza szkoła od wielu już lat bierze udział w programach: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Programy te wspierają nas nauczycieli w propagowaniu idei zdrowego żywienia. Są doskonałym punktem wyjścia do wielu rozmów i warsztatów o zdrowym jedzeniu.

Podczas lekcji edukacji zdrowotnej nasi uczniowie rozmawiali o wpływie odżywiania na organizm, układali zdrowe jadłospisy, wykonywali kolaże i prace plastyczne poświęcone tej tematyce. Starsi uczniowie z klas 4-8 brali udział w akcjach edukacyjnych, których celem było podkreślenie i uświadomienie jak ważne i dobre są właściwe nawyki żywieniowe w codziennym życiu i rozwoju młodego organizmu.

  Podsumowanie naszych tegorocznych działań propagujących zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie miało miejsce 8 listopada, czyli w dniu Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Tego dnia uczniowie z klas 1-3 wspólnie przygotowywali zdrowe śniadanie. Wyposażeni w niezbędne kuchenne akcesoria, wiedzę oraz świeże i wartościowe produkty nasi najmłodsi przyrządzili smaczne i kolorowe kanapki. W ramach dwujęzyczności uczniowie wykonali plakaty w języku angielskim. Starsi uczniowie pracowali nad plakatami propagującymi treści prozdrowotne. Efekt ich pracy możemy podziwiać na szkolnych korytarzach. Podczas lekcji informatyki uczniowie także przygotowali prezentacje na temat zdrowego odżywiania. Było zdrowo, kolorowo, pachnąco i pysznie. 

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania

w naszej szkole, zamieszczonych w Fotokronice →TUTAJ. 

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy