Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - JESIENNY DRUŻYNOWY MARSZ NA ORIENTACJĘ - STĘPINA 2023
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

JESIENNY DRUŻYNOWY MARSZ NA ORIENTACJĘ - STĘPINA 2023

img 20231028 1256142

 W sobotę 28 października 2023 r. odbył się Drużynowy Marsz na Orientację, którego organizatorem był Zarząd Oddziału PTTK w Rzeszowie. W rajdzie uczestniczyli członkowie oraz sympatycy naszego Szkolnego Koła PTTK „Wędrowiec”.

 Rajd rozpoczął się o godzinie 8:15 na Dworcu PKS. Wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się do Stępiny. Na miejscu zwiedziliśmy Tunel Schronowy z czasów II wojny światowej, poznaliśmy jego historię oraz wydarzenia z nim związane (→foto.).

 Po przejściu tunelu (długość 400 m) przyszedł czas na udział drużyn w marszu. Otrzymaliśmy stosowne instrukcje jak korzystać z mapy (→foto.), (→foto.) i poruszać się po lesie z kompasem (→foto.). Po odprawie dwuosobowe drużyny wchodziły w teren w odstępie dwóch minut (→foto.).

 Pogoda nam dopisała, trafiliśmy na słoneczny dzień. Nasza grupa liczyła około 80 osób. W jej skład wchodziły dzieci z różnych szkół oraz ich opiekunowie. Były również rodziny z dziećmi. W lesie spędziliśmy około 70 min. 

 Po przejściu trasy, zadowoleni piekliśmy kiełbaski na ognisku (→foto.), piliśmy herbatkę z cytryną. Na zakończenie imprezy podziękowaliśmy organizatorom za tak świetne przygotowanie, zrobiliśmy wspólne zdjęcie (→foto.). Wróciliśmy do Rzeszowa w świetnym nastroju. Nad naszym bezpieczeństwem czuwała pani Ala Skoczylas - opiekunka SK PTTK „Wędrowiec”.

                                         Do zobaczenia na kolejnej wyprawie. Z turystycznym pozdrowieniem,

Wasz Sprawozdawca 😊

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy