Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SPOTKANIE NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW Z PANEM POLICJANTEM

SPOTKANIE NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW Z PANEM POLICJANTEM

Spotkanie z policjantem X 2023 01 1

12 października 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I oraz przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego z dzielnicowym mł. asp. Konradem Brzechwa w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” (→foto.).

Głównym celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą. Pan policjant w rozmowie z dziećmi przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozmowa z uczniami dotyczyła również zasad jakie należy stosować w kontaktach z obcymi ludźmi, reagowania w trudnych sytuacjach oraz korzystania z numerów alarmowych. Ważnym tematem rozmów była również rola elementów odblaskowych, które każde dziecko powinno posiadać.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, które dotyczyły bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami (→foto.). Dzięki takim edukacyjnym spotkaniom wiedza i umiejętności dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa będą zawsze utrwalać się i wzrastać.

Organizatorzy: Zespół ds. Promocji Zdrowia oraz pedagog szkolny