Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - XVI EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU LITERACKO - FOTOGRAFICZNEGO „RZESZÓW - MOJE MIASTO”

RZESZÓW MOJE MIASTO 2023 01

6 czerwca w rzeszowskim Ratuszu wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu „Rzeszów – Moje Miasto” pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Rady Rodziców przy SP nr 17 w Rzeszowie.

Konkurs był skierowany do trzech grup wiekowych: przedszkoli, klas I-IV oraz klas V–VIII.

Organizatorami konkursu dla uczniów klas V-VIII było Szkolne Koło PTTK „Wędrowiec” przy SP 17, którego opiekunem jest p. Alicja Skoczylas oraz Oddział PTTK Rzeszów.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: WYDARZYŁO SIĘ W RZESZOWIEPrzedmiotem konkursu było napisanie pracy literackiej – opowiadania lub zapisu z pamiętnika i wykonanie do tekstu pracy plastycznej, której tematem był Rzeszów w ujęciu historycznym lub współczesnym. Do konkursu zgłoszono łącznie we wszystkich kategoriach ponad 80 prac.

Podczas spotkania w Ratuszu dzieci i młodzież, oprócz odebrania nagród i dyplomów, posmakowały babeczek udekorowanych ozdobą w kształcie herbu Rzeszowa (→foto.).

Dzięki uprzejmości Pani Krystyny Stachowskiej - Wiceprezydent Rzeszowa – młodzi goście mogli również zwiedzić rzeszowski Ratusz.

Jak co roku uroczyste podsumowanie konkursu zakończyło się wspólnym zdjęciem na schodach Ratusza. Tym razem z Panem Prezydentem Konradem Fijołkiem.

Laureatom tegorocznej edycji konkursu serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że nadal będą poznawać swoje Miasto i odkrywać jego tajemnice dotąd nieznane.

Organizatorzy: Alicja Skoczylas, Marta Pomes

RZESZÓW MOJE MIASTO 2023 06 RZESZÓW MOJE MIASTO 2023 04 RZESZÓW MOJE MIASTO 2023 02 RZESZÓW MOJE MIASTO 2023 05