Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE: „DROGA DO NIEBA”

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE: „DROGA DO NIEBA”

Rekolekcje 2023

W dniach 13–15 marca 2023 r. w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkołyNauki rekolekcyjne pod hasłem „Droga do nieba” prowadził ks. mjr Maksymilian Jezierski, kapelan Akademii Wojsk Lądowych.

Ksiądz rekolekcjonista w bardzo ciekawy sposób i z pomocą różnych rekwizytów przedstawiał uczniom jak można „wspinać” się w życiu by dojść do nieba. Wskazywał uczniom jak budować osobistą relację z Panem Bogiem, jak ważna jest miłość, szacunek oraz wzajemne przebaczenie. W każdej konferencji ks. Maksymilian wykorzystywał różne rekwizyty. Pokazywał uczniom sprzęt i wyposażenie, które jest potrzebne do wspinaczki wysokogórskiej oraz do ćwiczeń (→foto.). Uczniowie z uwagą słuchali nauk, chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Niektórzy uczniowie razem z katechetami przygotowali i prowadzili drogę krzyżową (→foto.), a inni razem z ks. Wojciechem Środoniem tworzyli zespół śpiewający (→foto.).

Na zakończenie rekolekcji uczniowie mogli skorzystać z sakramentu pokuty i wzięli udział we Mszy Świętej.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych rekolekcjach oraz nauczycielom za pomoc.

Katecheci SP 17

szlaczek fioletszlaczek fioletszlaczek fioletszlaczek fiolet