Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „PODRÓŻ DO BRZECHWOLANDII” SPECJALNIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

„PODRÓŻ DO BRZECHWOLANDII” SPECJALNIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

335425133 1634987056973304 6394400915164139808 n W czasie Dni Otwartych Szkoły naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki pod opieką wychowawczyń z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Rzeszowie.

Przedszkolaki zostały zaproszone w Podróż do Brzechwolandii. Obejrzały spektakl „Na straganie” Jana Brzechwy przygotowany przez uczniów z klasy 2a ze szkolnego Teatrzyku „Iskierka”, prowadzonego przez Panią Mariolą Wiśniewską. Dzieci wysłuchały piosenek „Na wyspach Bergamutach” oraz „Warzywa”, rozwiązywały zagadki dotyczące książek oraz warzyw.

Przedszkolaki świetnie poradziły sobie także z zadaniami i w nagrodę otrzymały kartki do kolorowania i rysowania po śladzie oraz słodycze, a od Pani Wicedyrektor Elżbiety Babiarz zakładki do książek, zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły. Teatrzykowi towarzyszyła wystawka książek Jana Brzechwy. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.