Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Pasowanie na czytelnika tablica

5 stycznia w naszej „Siedemnastce” odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas 1a, 1b, 1c.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której wystąpiły dzieci z klas 2a i 4b. Uczniowie z klasy 2a, ze szkolnego teatrzyku „Iskierka”, przedstawili spektakl pt. „Na straganie” Jana Brzechwy, pod kierunkiem Pani Marioli Wiśniewskiej. Z kolei uczniowie z klasy 4b, pod kierunkiem bibliotekarza szkolnego, zaprezentowali teatrzyk kukiełkowy w nawiązaniu do książek o Kubusiu Puchatku.

Po obejrzeniu spektakli uczniowie klas pierwszych rozwiązywali zagadki, wykazując się świetną znajomością bajek i baśni. Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie (tekst →TUTAJ) i zostali uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor Mirosławę Leśniak (→foto.) i Panią Mariolę Wiśniewską (→foto.) zakładką do książki oraz przyjęci do grona czytelników SP 17 .

Na pamiątkę pasowania każda klasa otrzymała dyplom, a wszyscy uczniowie klas pierwszych zakładki do książek (→foto.), słodycze oraz prezent od Instytutu Książki (dwie książeczki) do czytania z rodzicami w domu (więcej informacji w zakładce „Informacje dla rodziców”: Wyprawka Czytelnicza).

Spotkania z uczniami przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizatorem wydarzenia była biblioteka szkolna we współpracy z Panią Mariolą Wiśniewską. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacjiTUTAJ.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 1a Pasowanie na czytelnika 1b PASOWANIE NA CZYTELNIKA 1c