Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - PROJEKT „ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH - PILOTAŻ” W SP 17
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

PROJEKT „ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH - PILOTAŻ” W SP 17

aspe logo

 Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie bierze udział w projekcie „Asystent ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych - pilotaż”. 

Projekt „Asystent ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych - pilotaż” ma na celu opracowanie standardów usług asystenckich.

W ramach projektu organy prowadzące szkoły i przedszkola z 16 województw mogą pozyskać granty na sfinansowanie zatrudnienia ASPE.

W naszej szkole zatrudniono pięciu asystentów, którzy pomagają dzieciom w codziennym funkcjonowaniu w klasie w trakcie lekcji, w świetlicy szkolnej oraz w czasie zajęć pozalekcyjnych. 

W zakresie udzielanej przez ASPE pomocy asystenci współpracują z dyrektorem, nauczycielami i specjalistami pracującymi w szkole oraz rodziną ucznia. Więcej na temat zadań asystentów można przeczytać →TUTAJ.

Koordynatorami projektu w SP 17 są: wicedyrektor szkoły – p. E. Babiarz i pedagog specjalny – p. M. Bober.

Informacje o ASPE są dostępne na stronie internetowej projektu →TUTAJ i UM Rzeszowa →TUTAJ.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10. Wysoka jakość systemu oświaty.

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy