Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

Akademia z okazji DEN X 2022

Bezmierny mój dług wdzięczności,
więc strof mi potrzeba jak w słońcu grająca kapela,
żeby po całym kraju rozsławił się, 
rozgłosił wysiłek nauczyciela.

Jakże nie pisać wiersza,
jakże nie płonąć w podzięce
za światło, co się rozszerza,
za dar najpiękniejszy, za wiedzę!

                                                                                                          K.I.Gałczyński

17 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu „Siedemnastki”

Pani Dyrektor Mirosława Leśniak przywitała wszystkich obecnych (→foto.), w kilku zdaniach przypomniała historię i tradycję obchodzonego święta, a następnie przedstawiła nazwiska nauczycieli i pracowników SP17 uhonorowanych w tym roku Nagrodą Dyrektora Szkoły oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Część artystyczną pod kierunkiem Pań: Joanny Bazan-Witwickiej, Barbary Gutkowskiej i Justyny Horskiej przygotowali uczniowie i uczennice z klas: 7a, 7b, 8c oraz 8d. Rolę konferansjera objął Filip Pękala (→foto.); wiersze okolicznościowe recytowały Zuzanna Myśliwiec (→(foto.) i Antonina Bielańska-Białek (→foto.); zaś solistkami imprezy były Aleksandra Fornal przy akompaniamencie Anny Kulikowskiej (ukulele) (→foto.) oraz Lena Zając (→foto.), której na gitarze akompaniował Tato.

Clue programu była humorystyczna inscenizacja z elementami horroru pt. „Dziady anno domini… czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela” (→foto.). Na koniec dziewczynki z klasy 7a przedstawiły krótki układ taneczno-gimnastyczny własnego autorstwa.

Uroczystość została zakończona wręczeniem kwiatów Pani Dyrektor.

W tym miejscu organizatorzy uroczystości pragną złożyć podziękowania Rodzicom, którzy pomogli w realizacji akademii: Pani Annie Pióro, która przygotowała dekoracje oraz Panu Damianowi Zającowi – wykonawcy muzyki na żywo.

Tekst: p. Maja Czepurko

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy