Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - PODSUMOWANIE XXII TYGODNIA WYCHOWANIA

PODSUMOWANIE XXII TYGODNIA WYCHOWANIA

Tydzień Wychowania 2022 W nawiązaniu do XXII Tygodnia Wychowania, który przeżywaliśmy w połowie września, uczniowie klas od 4 do 8 wraz z katechetami naszej szkoły, udali się 30 IX na wycieczko - pielgrzymkę do Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej.

Najpierw zwiedziliśmy jedyne w Polsce Muzeum Dzwonów i Fajek (→foto.), gdzie zachwyciły nas umiejętności rzemieślnicze i artystyczne przekazywane z pokolenia na pokolenie (→foto.). Muzeum to mieści się w wieży zegarowej i z tego miejsca można podziwiać panoramę Przemyśla (→foto.). Później nasza grupa udała się na Zamek KazimierzowskiNastępnie odwiedziliśmy piękny i stary kościół przy klasztorze karmelitów, gdzie jeden z ojców opowiedział nam krótko historię tego miejsca. Tam też ks. Wojciech odprawił dla nas Mszę Świętą

Spacerując ulicami Przemyśla podziwialiśmy piękne, stare budowle, które świadczą o bogatej historii tego miasta.

Po obiedzie (→foto.) przejechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Tam dowiedzieliśmy się o dużym znaczeniu religijnym tego miejsca. Modliliśmy się, przedstawiając Matce Bożej nasze i innych sprawy (→foto.)Uczniowie poznając historię Kalwarii poznali także postać o. Wenantego Katarzyńca (→foto.). Wróciliśmy zadowoleni i napełnieni charyzmą tamtych miejsc.

Katecheci SP 17