Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - POWITANIE PIERWSZOKLASISTÓW

POWITANIE PIERWSZOKLASISTÓW

1 IX 2022 Klasy 4 witają Pierwszaki

„Zielone, upalne lato się kończy,

Czas, by powrócić z wakacji.

Żegnajcie więc szumiące morze i las,

Dla nas nadchodzi szkoły czas.

I babie lato rozwiesza włosy,

w lesie zakwitły liliowe wrzosy.

Żurawi klucz na niebie lśni,

a nam się jeszcze lato śni...”   /W. Chotomska/

Wczorajszy dzień dla małych absolwentów i absolwentek „zerówki” był wyjątkowy. 1-ego września 2022 roku stali się Uczennicami i Uczniami szkoły podstawowej.

Z tej okazji w samo południe odbyła się w SP 17 powitalna uroczystość, w której wzięły udział dzieci przyjęte do klas 1-ych wraz ze swymi Rodzicami lub Opiekunami.

Panie: Dyrektor Mirosława Leśniak i Wicedyrektor Elżbieta Babiarz przywitały serdecznie wszystkich obecnych (→foto.). Dzieci z klas 4-ych (→foto.) wystąpiły z programem artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem Pań: Anny Bilskiej oraz Bożeny Kukułki. Najważniejszym zaś punktem programu było pierwsze oficjalne odczytanie list obecności przez Wychowawczynie poszczególnych klas oraz oficjalne objęcie dzieci opieką. W godzinach przedpołudniowych młodzież klas starszych odbyła spotkania ze swymi wychowawczyniami.

Tekst: p. Maja Czepurko