Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SZKOLNY KLUB ODWAŻNYCH DZIEWCZYN
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

SZKOLNY KLUB ODWAŻNYCH DZIEWCZYN

zdj.0

  W dniu 10 czerwca 2022 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Szkolnego Klubu Odważnych Dziewczyn...  Przypominamy, iż Szkolny Klub Odważnych Dziewczyn został założony przez Matyldę Pawłowską z klasy 7a i skupia około 20 uczennic z klas 4-7, natomiast opiekę merytoryczną sprawuje nad nim pani Joanna Bazan-Witwicka. Klub rozpoczął swoją działalność w grudniu 2021r., a jego pierwsze stacjonarne spotkanie odbyło się 18 stycznia 2022r.  (foto.), wcześniej jednak został założony zespół w aplikacji Teams, gdzie doprecyzowano założenia i regulamin Klubu, a także zorganizowano konkurs na jego logo (→foto.) i zaprojektowano przypinki (→foto.). 

  Wśród głównych celów Szkolnego Klubu Odważnych Dziewczyn znalazło się  kształtowanie asertywnej postawy, samoakceptacji i poczucia sprawczości, a także wzajemne wsparcie w rozwijaniu kompetencji niezbędnych zarówno do realizowania własnych aspiracji, jak i do wywierania pozytywnego wpływu na otoczenie.  Założenia te były realizowane na kolejnych piętnastu spotkaniach Klubu, podczas których głównie dyskutowano, oglądano inspirujące filmy, czy też planowano różne działania, przy czym na dwa z nich zaproszono wyjątkowych gości:  panie kierujące Rzeszowską Radą Kobiet (foto.oraz działaczkę społeczną i niezwykle utytułowaną sportsmenkę – panią Martę Niewczas (foto.).

  Klub starał się też angażować w swoje działania społeczność szkolną, co miało miejsce podczas dwóch akcji, z których pierwsza odbyła się w Międzynarodowym Dniu Kobiet - plakaty prezentujące dokonania różnych pionierek (→foto.), cukierek i motto dla każdej uczennicy i nauczycielki (→foto.), a druga w Międzynarodowym Dniu Muzeów - zachęcający do interakcji portret prekursorki polskiego muzealnictwa – Izabeli Czartoryskiej (→foto.).

Więcej na temat działalności Szkolnego Klubu Odważnych Dziewczyn można dowiedzieć się →TUTAJ.

 TDTS logo              promocja_zdrowia            ASPE_logo.jpgeuro_efs2

 

tekst_efs1

               logo SzBlogi                      logo szkola bez przemocy