Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ŚWIĘTO 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

ŚWIĘTO 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

20220510 140756  10 maja 2022 r. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, odbyła się uroczysta gala z okazji święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz 29. rocznicy sformowania jednostki. W uroczystości uczestniczyła pani wicedyrektor naszej szkoły, Elżbieta Babiarz (→foto.). 

  Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji filmu o podhalańczykach - historii, tradycji i współczesności, następnie Dowódca 21 BSP, gen. bryg. Dariusz Lewandowski wręczył statuetki „Harnasia” i „Podhalańczyka”, Wojskowe Odznaki Górskie I stopnia (złote), Honorowe Odznaki Pamiątkowe 21 BSP i Ryngrafy Okolicznościowe. Po wręczeniu wyróżnień, odbył się występ Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

  Podczas uroczystości obecni byli m.in. Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiater, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, władze miejskie, żołnierze i pracownicy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.Początek formularza

   

    Tego samego dnia została oficjalnie otwarta „Sala tradycji 21 Brygady Strzelców Podhalańskichznajdująca się w budynku Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich przy ul. Dąbrowskiego. Wstęgę, w obecności zaproszonych gości, przecięli: Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Zastępcy Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON Paweł Dycht i Michał Wiater (→foto.).

   Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie SP 17 wraz z p. wicedyrektor Elżbietą Babiarz i nauczycielką p. Martą Pomes, jako pierwsi, mogli podziwiać eksponaty zgromadzone w Sali tradycji, gdzie nad wejściem znajduje się tablica z cytatem gen. Andrzeja Galicy (generał brygady Wojska Polskiego, legionista, uczestnik walk o niepodległość II Rzeczypospolitej, twórca formacji strzelców podhalańskich): „JAKBY CO, KIEBY CO, KANY CO, ABO CO, TO MY SOM" (→foto.1), (→foto.2), (→foto.3).

 

   Już wkrótce tj. 31 maja w naszej placówce będzie miało miejsce Święto Patrona szkoły - 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Tradycyjnie odbędzie się uroczysta akademia, która rozpocznie się hymnem szkoły pt. „Podhalańczyk” (→TUTAJ). Uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym oraz w międzyklasowym turnieju na temat Patrona szkoły.

Tekst i zdjęcia: p. Marta Pomes

 

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy