Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - XII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „RYSOWANE WIERSZYKI”
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

XII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „RYSOWANE WIERSZYKI”

Rysowane wierszyki 2022

 6 maja 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie

XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

pt. „Rysowane wierszyki”

pod hasłem:

„O większego trudno zucha, jak był Stefek Burczymucha”.

 

   Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem: Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

   Podczas uroczystości uczniowie klasy VI b: Julia Bartosiewicz, Helena Przybyś, Dawid Nakonieczny i Dominik Maruszak przygotowali humorystyczną recytację wiersza „O większego trudno zucha, jak był Stefek Burczymucha” (→foto.). Ten utwór Marii Konopnickiej ilustrowali uczestnicy konkursu. Uczniowie przygotowali się do występu pod kierunkiem p. Agnieszki Gawlik i p. Pauliny Tutak.

   Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP 17 w Rzeszowie uczestnikom konkursu wręczyła pani wicedyrektor Elżbieta Babiarz (→foto.1), (→foto.2).

 

Wyniki tegorocznej edycji 

oraz więcej informacji na temat konkursu zamieszczono w protokole →TUTAJ.

 

   Autorom wszystkich prac i ich opiekunom serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów artystycznych, precyzyjnego wykonania, staranności i talentu. Mamy nadzieję, że chwile spędzone przy czytaniu wierszy Marii Konopnickiej i tworzeniu tych pięknych ilustracji dostarczyły każdemu wiele radości.

   Wszystkich miłośników twórczości Marii Konopnickiej i tych, którzy jeszcze mało ją znają, zapraszamy do odwiedzenia Muzeum w Żarnowcu poprzez spacer wirtualny: https://muzeumzarnowiec.pl/ lub osobiście.

Organizatorki konkursu: p. Iwona Ryndak, p. Agnieszka Gawlik, p. Paulina Tutak, p. Małgorzata Bober

 

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy