Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - WIOSENNE AKTUALNOŚCI PROGRAMU „TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA”
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

WIOSENNE AKTUALNOŚCI PROGRAMU „TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA”

uodo tdts logo color rgb

Wielokrotnie informowaliśmy już o poradach otrzymywanych z Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Wiele z nich możecie znaleźć jako załączniki do naszych wcześniejszych wpisów dotyczących realizacji programu TWOJE DANE-TWOJA SPRAWA w naszej szkole. Warto do nich wracać i zaglądać, co jakiś czas →TUTAJ.

Tym razem również chcielibyśmy podzielić się z Wami kolejną poradą (→TUTAJ), którą otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Dotyczy ona bezpiecznego przeglądania stron internetowych tj. Uważni w cyberprzestrzeni. Jak bezpiecznie przeglądać strony w Internecie? 

OTO KILKA WSKAZÓWEK:

  • Nie wprowadzaj żadnych danych na stronach, które nie stosują szyfrowania danych, tj. nie posiadają na początku adresu skrótu https oraz ikony zamkniętej kłódki w pasku adresu przeglądarki;
  • Zawsze upewnij się, że na przeglądanej stronie internetowej znajduje się polityka prywatności, która zawiera informacje o administratorze (dane kontaktowe) i zasady ochrony danych osobowych;
  • Zainstaluj oprogramowanie zabezpieczające do blokowania nietypowej aktywności w przeglądarce, tj. wyskakujących okienek z ofertami/plikami/programami do pobrania;
  • W przypadku znalezienia się na stronie internetowej, która wzbudza Twoje podejrzenia, nie podawaj danych osobowych np. danych logowania w serwisie społecznościowym czy danych do poczty e-mail itp.;
  • Nie ufaj informacjom o możliwych wygranych czy nagrodach. Nie podawaj danych osobowych w celu odebrania wygranej, a także nie pobieraj dodatkowych aplikacji w celu odebrania wygranej.

Całą poradę znajdziecie tutaj […]. Warto do niej zajrzeć, gdyż zawiera ona również listę cech charakterystycznych dla niebezpiecznych stron internetowych, takich jak np. okienka zawierające odnośniki lub malvertising.

BĄDŹMY OSTROŻNI, PRZEGLĄDAJĄC STRONY W INTERNECIE.

Koordynatorzy programu: Iwona Niedzielska-Taźbier i Irena Sitarska

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy