Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „SZTUKA BEZ BARIER” - SPOTKANIE MOTYWACYJNE Z ARTYSTĄ MALARZEM PANEM STANISŁAWEM KMIECIKIEM
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„SZTUKA BEZ BARIER” - SPOTKANIE MOTYWACYJNE Z ARTYSTĄ MALARZEM PANEM STANISŁAWEM KMIECIKIEM

P1120517  W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w ramach obchodzonych od wielu lat w naszej szkole Dni Integracji gościliśmy niezwykłego człowieka, artystę malującego nogami i ustami Pana Stanisława Kmiecika. Poza licznymi pasjami artysty, jego celem jest motywowanie i pokazywanie, że niepełnosprawność nie musi wykluczać, a dzięki mobilizacji można spełniać marzenia. Pan Stanisław pokazuje na własnym przykładzie, że „chcieć, to móc”. 

Więcej o artyście można dowiedzieć się →TUTAJ

  W trakcie spotkania uczniowie podziwiali wytwory jego pracy malarskiej (→foto.) oraz dowiedzieli się o trudnościach i wyzwaniach życia codziennego (→foto.). Żona malarza, pani Monika w ciekawy sposób opowiadała o tym, że niepełnosprawność w nieoczekiwany sposób otwiera wiele ścieżek rozwoju i kształtowania własnych zainteresowań (→foto.). 

  Podczas spotkania Pan Stanisław Kmiecik namalował obraz nogami (→foto.), który zgodnie z tradycją został przekazany Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 BSP w Rzeszowie (→foto.) na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia (→foto.).

Tekst: p. Agata Drałus

 TDTS logo              promocja_zdrowia      ASPE_logo.jpgtekst_efs1euro_efs2       

LP IX 2022

logo_SzBlogi.png

logo szkola bez przemocy